Občasník

Předprogramováni pro život

12. února 2009 v 3:00 | XMachr
Už jste se někdy zamysleli nad správnosti vašeho uvažování a vašich myšlenek a postojů ? Jistě že přemýšlíte o všem, zda je správné nebo nikoli, přemýšlíte o svých postojích, aby jste je mohli obhajovat. Ale co když už vaše myšleny někdo předtím vymyslel ? Nestává se vám někdy, že chcete udělat něco co jste vymysleli a pak zjistíte, že někdo měl stejný nápad jako vy ? A k těm postojům, jsou opravdu správné nebo jsou předem nadiktované ?

Problém obhájit své svobodné myšlení je v tom ,že člověk je ovlivňován svým okolím odmala, až do smrti a je tolik názorů už předem vymyšlených někým jiným a jak určit ten správný ? Kdo má pravdu ? Společnost ? Strejda od vedle? Bůh ? Ale pokud přistoupíme bez výhrad na něčí výklad správnosti, vlastně tak ukazuje neschopnost vlastní vůle (neschopnost vlastního uvažování), protože mi nic nevymysleli, my se jen dali na něčí stranu.

Dobře začnu od začátku. Člověk je ovlivňován svým okolím už od chvíle, kdy se narodí, nejdříve rodinou. Která mu říká co je dobré a co je špatné. Sem tam rodiče použijí nějakou lež jako : Dárky nosí Ježíšek. Nebo ten kapřík co nám plaval ve vaně uplaval. Už dítěti nikdo neřekne. Že ten hezký kapřík, živý tvor a možná oblíbené zvířátko v dětské knížce, bylo zabito ranou do hlavy, pak vykucháno, střeva byla vyhozena, stejně jako uříznutá hlava a teď ho děťátko bude mít k štědrovečerní večeři, kde se všichni na sebe smějí jaké je to krásné.
Jak by asi reagovalo dítě, kdyby mu byla pravda sdělena hned a ne postupně ? Mimochodem nerážíme na první druh ovlivňování člověka. Tento systém funguje ve všech údajných demokratických zemích na ovlivňování jejich občanů. Kde o to, že když se člověku děje něco postupně, tak si ani neuvědomí, že je ovlivňován, protože postupně si zvyká. Přímá pravda je forma kterou se špatně ovlivňuje člověk, protože když je všechno hned na rovinu a dojde k příliš velké změně, člověk to začne vnímat a může dojít k protestu. Postupné zvykání je sice zdlouhavější a však z mnohem jistějším cílem.

Později jak člověk roste začnou se jisté věci a jisté údajné pravdy objevovat i jinde ve společnosti. Dítě totiž začne chodit do školky a školy a tam zjistí že to co se doma dozvědělo tak se dozvídá i tady a když to tedy říkají všichni, tak to musí být pravda. Třeba už domácí pochopení že holčičky nosí sukýnky a ženy se malují je hodně vtipné , což snad začíná dnešní společnost trochu chápat. Že existují i muži co se líčí a nosí pánské sukně. I když se dítě dozví od tatínka, že jsou to buzíci,uchyláci a tak dále. Ale co společnost dones nepochopila je, že je úplně jedno co má člověk za oblečení a stále dbá na tom, aby na společenské akce byli nošeny košile a obleky. A že muž nemůže nosit ženské šaty. Proč by ale nemohl ? Copak se člověk zásadně změní ? Ne, člověk zůstane stejný, vždyť je jedno co za kusy textilu na něm visí a halí tělo. Ale to už je prostě vliv celé společnost i kdyby společnost někdy neměla pravdu a jedinec ji měl, tak ho označí bláznem a začnou se mu smát. Začnou mu ubližovat, začnou omezovat jeho svobodu. Ano je to xenofobie. Xenofobie mající kořeny v době kamenné kdy lidé, aby přežili museli utvořit nějakou společnost, aby se ubránili nepřízni osudu. Slabí a ti trochu jiní byli vyloučeni s tlupy, aby ostatní nebrzdili. Xenofobie je strach z něčeho, co je jiné než vy sami. Jenže dnes už lidé mohli dávno vyspět. A měli se dávno přestat řídit kolektivní pravdou, ale měli by se řídit svým rozumem.

Prostě už sem to načal, člověk je už postupem času jen omílám a omílán společností, která mu potvrzuje co mu bylo předloženo, jako dobré a špatné se špetkou xenofobie k těm, kteří se tím neřídí. A co když se objeví člověk, který se zamyslí a řekne si : "To co jsem žil celou tu dobu. To byla všechno lež. Co když zapojí mozek bude individuální. Co když se dostanu na druhou stranu zrcadla, kde je svět méně pokroucený ?" …Pak ho čeká ona šikana okolí. A člověk má pak dvě cesty buď se podat a zapadnout zpátky a nebo vytrvat a snášet trýzeň lidu.

Nejvhodnější doma na to vymanit se z běžného vnímání společnosti je pubertální věk, v období vzdoru kdy je člověk nejodhodlanější něco změnit. Dnes jde však o redukovaný vzdor. Díky časopisům pro mladé je už to jen výsměch opravdovému vzdoru. Neb časopisy nabízejí oněm ročníků nějaký styl do kterého se zařadit.( A tak je to jako hledat koje prasatům. ) Buď in, buď originální, buď výjimečný, ukaž své pravé já… ale pod všemi těmi slovy se skrývá nějaká kolonka, která ukazuje člověku jak se chovat. Třeba příkladem budiž nadšené Bravo Emo dětičky. Média jim poskytli tuto možnost, proti společnosti je to dostatečná rebelie, díky vlně odporu a však jejich existenci nic neřeší, uzamknou se do svého světa, který jim nalinkovali media a žijí si tak dokud nevyspějí a nezařadí se zpátky. Tyto časopisy a media totiž slouží jen k tomu, aby vzdor vyšuměl do prázdna, na jinou stranu a nenapáchal žádnou škodu. A přeci stále jsou tu lidé co i po tom všem i po tom období se nestačili zařadit do společnosti a odmítají to. Patří jim hol. Oni totiž pochopili co je to myslet. I přes šikanu okolí a nebo stud se svému konání.

Jo stud ( ten jsem zapomněl zmínit) je další zbraň v rukou společnosti, ti co se totiž neřídí pravidly společnosti ti by se za sebe měli stydět. A ten stud vzniklý tím, že se společnost od dotyčných odvrací a opovrhuje jimi. Člověk osiří a začne přemýšlet jestli to co dělá je správné a začne o tom pochybovat. Vezměte si třeba když jde člověk jinak oblečený jež jiný lidé ( hm zase na to narážím, ale to je díky lidské povrchnosti ) a všichni se na něj koukají a smějí atd. To vněm chtějí probudit stud. A ukázat mu že dělá něco špatně. A jsme zase u toho, kolektiv má údajně pravdu. Hodně lidí to pak podruhé se takhle projevit určitě odradí.

Ostudu bych mohl mluvit dlouho. Třeba o vynuceného studu a odporu k vlastnímu tělu, které je nutné halit. A kdo si řekne, že se nemá za co stydě a vyjde ven nahý v parném létě, protože proč být oblečený a potit se? … Tak ho zavřou za exhibicionismus, za veřejné pohoršení a tak dále. I když je to zdala nelogické a potvrzující pravidlo, že otevřenost s možností neskrývat tabu ,ale postavit lidi k tomu čelem, je zkrátka trestuhodný čin.

(Teda aspoň tělo nemůže být nikdy svobodné, neb mu to už samotné práva státu zakazují.)

No ale když si člověk vším projde a vše přežije, může mluvit o svobodné mysli? Když už od mládí, které bylo plné polopravd, které získal od lidí patřící do této ovlivněné společnosti. Může mluvit o pravosti svých postojů, když už od mládí stavěl vše na špatných základech? Na základech tak vrytých pod kůži, že se jich už nezbaví. A základy nelze změnit, neb by první museli být odstraněny. A pokud jsou odstraněny, tak se vše zhroutí jako domeček z karet.

A nebo si opravdu myslíte, že jste v myšlení tak jedineční a neovlivnění ? Že máte svůj směr a že to nejsou kombinace už předem vymyšlených "pravd" ? Opravdu se umíte oprostit od dělní věcí na dobré a špatné ? Opravdu jste schopni samostatně bez předsudků myslet?

X.M.

Co vám v nedělní škole neřeknou

13. listopadu 2008 v 22:43 | XMachr

Nechci bořit zdejší atmosféru , jen jsem našel na youtube zajímavý dokument o tom, jak vznikají náboženství, zejména pak křesťanství na jehož konci se dozvíte to, co už jste tušili na začátku filmu…. Opravdu povedený dokument a doporučuji se na něj podívat:


  1. část http://www.youtube.com/watch?v=LvzoJskUBfU
  2. část http://www.youtube.com/watch?v=WfWAAPL1foY
  3. část http://www.youtube.com/watch?v=v1XK8Yw2LD8

comics

6. listopadu 2008 v 4:57 | XMachr
Ještě tak k ránu než půjdu do hajan se vám chci pochlubit, že jsem založil blog s vlastními comicsovými díly…. Tak jestli má někdo zájem o pofidérní humor : http://anicom.blog.cz/

EPIKRUX - Vzestup legendy ?

2. listopadu 2008 v 0:30 | XMachr
Jsou skupiny co neumí hrát a proslaví se po celém světě ( Tokio Hotel ) Jsou uskupení co dělají dobrou hudbu ve svém žánru a přesto málo kdo je zná (kompilační projekt několika skupin Rhymes Street Squad ). A pak jsou tu projekty, kde člověk slyší dobrou hudbu a po právu jim patří sláva ( za všechny třeba Nine Inch Nails ).

A kam zařadit skupinu Epikrux ? To je otázka. Jedno je jisté do první kategorie určitě nepatří.
Tato mlaďoučká zatím neznámá skupina vznikla někdy v létě roku 2007, doslova nad sklenicí piva v restauraci Podkova v Karviné.
Zlomem bylo moudré rozhodnutí prezentovat svou tvorbu na Bandzone, což se uskutečnilo 8.12.2007. Od té doby kapela projezdila už několik koncertů. A právě na koncertech jde nejlépe vidět vzestup této Karvinské skupiny. Zatím co začátkem tohoto roku ještě byli skoro neznámými. Tak dnes už je můžeme najít jako předkapelu slavnějších formací. Například 30.10.2008 vystupovali v Ostravě na Turné pro nízkoprahy II, kde hráli jako předkapela na stejném pódiu jako ten večer Wohnout a Vypsaná Fixa.
A právě na téhle akci jsem měl možnost slyše tuhle kapelu na živo a úplně předčila mé představy. Jejich živé vystoupení se nadá z MP3 na Bandzone vůbec srovnat. Live je desetkrát lepší.
A jak to tak vidím, tak jestli hoši půjdou takovým tempem jako dosud, tak za pár let dostihnou třeba takovou Vypsanou Fixu. Na druhou stranu ovšem musím říci, že hudba není v dnešní době všechno ( bohužel ). A tak mě trochu děsí, že jejich fanoušci jsou z Karviné a okolí. Což v budoucnu snad vymizí a rozšíří se o za hranice severní Moravy a i pár rozumných Čechů ( nejen Moraváků ) uzná, že Epikrux hrají zatraceně dobrou hudbu a pokud se tohle povede, je vyhráno.

Tak ještě zběžné důležité informace.
Hudební styl grunge-rock-folk ( já v tom slyším i část punku )
Sekupení:
Majco - kytara, zpěv
Rosťa - Basa, vokály
Jura - bicí
Bandzone( Mp3 jsou i ke stažení ): http://bandzone.cz/epikrux

Emilie Autumn -Report z konceru 15.10.08 - Klub Matrix

17. října 2008 v 5:37 | XMachr

Inu to se řekne, zajedu si na Emilii Autumn do Prahy, ale co obnáší samotná příprava nutná k odjezdu do města středoevropského hříchu. Už jen samotné vyřvání si volna u nadřízeného a najít si cestu vlakem, tam, zpátky, mrknout jak jezdí městská hromadná doprava atd. atd. Zajet si na koncert do Prahy zkrátka není jednoduchá záležitost. Ale to já už měl za sebou, všechno zařízené, nastavené 4 upomínky a budík.
Pípípííípííípíípííí , zvoní mi mobil zvolna otevírám oči a sahám po mobilu, tak vstávat a cvičit , ne, teda vydat se na autobus. Hmm… na displeji svítí přijatá sms, otevírám zprávu kde stojí, že můj kredit byl opět navýšen o 200 Kč . Aha to je jak sem mamce nechal peníze na stole ať mi dobije kredit , to mám vlastně ještě trochu času. Tak kolik mi ho zbývá, ještě do zazvonění budíku. " Kurva, kurva, kurva !!!" Já to zaspal. Sakra debilní budík když nebudí! Nebo jsem měl já včera jít dřív spát?! … Ne, teď už je to jedno, je důležité hledat alternativy a ne nadávat či litovat. Jak zpívá the.switch : Oči v soli neuspíš….
Dobíhám ke stolu, kde mám od večera ještě vyhledané kontakty, ano, ano můžu jet autobusem co jede za hoďku a ještě to stihnu, sice to mám asi 4 přestupy. Ale to nějak dám, hlavně to nesmí mít zpoždění… No nebudu napínat dále, vlaky jeli na čas, začeš jsem českým drahám velmi vděčný. Už se stmívalo a já dorazil do naší obscénní kurtizány, matičky Prahy. Dobře první metro. Tak nakolik zón si mám koupit ten lístek ? Ale koupím na nejvíc, tím se to všechno jistí. Vsunuji mince do automatu , hmm ten automat si dělá co chce, mno tak pojď. Ježiši ještě tohle. Ty tvé naštvané pózy mě, ty kovový kráme, vůbec neberou. Najednou se rozhodneš z hecu , snad aby si mě naštval, napsat na svůj displej výsměšnou hlášku "automat mimo provoz". A víš ty co, hned vedle tebe je spousta podobných kovových frajerů a když se na ně usměju, tak mi za pár drobáků tu jízdenku dají. Tak si milej zlatej trhni kabelem, jdu k jinýmu. Povzneseně mačkám storno a odcházím. Naštěstí jeden další automat už měl pro mé hezké drobné pochopení a tak sem si to šmároval na přestupní stanici A a po trase A na Flóru. No a od tama už jen dvě zastávky autobusem a budu na Rokycanově ( či jak skloňovat ten název). Po cestě autobusem na zmíněnou zastávku jsem si všiml jedné slečny , v černém. Ofina, culíčky, výraznější líčení. Hmm asi jede taky na Emilii. Mno a tak jsem jí ( z nějakého důvodu, bez dlouhého rozmyslu ) oslovil při vystoupení z autobusu. Řekl jsem něco ve stylu "Ahoj, Ty jedeš taky na Emilii, že." Mno a tak už jsme šli do klubu Matrix ( kde se tato akce odehrávala ) dva. Určitě mi dáte za pravdu, že jít na koncert z někým i když úplně neznámým je lepší, než jít úplně sám. Tak jsme si občas něco řekli v mezičasech dlouho mlčeli, kdy vlastně nikdo nevěděl co má říkat.
U Matrixu bylo spousta známech lidí tak od vidění, co je člověk viděl na jejich profilech, jak na lide.cz tak na VF … Dokonce se tam objevili i tři známé tváře ( známé samozřejmě pro toho kdo někdy něco zahlédl o gothic scéně a když už jen nezná s fotek, tak jejich práci určitě zná ).
No co bych řekl jinak o lidech na této akci nevím, snad že jich bylo málo i na tak malý klub jako je Matrix, ale kdo se může divit ? Vždyť to bylo ve středu večer a ještě navíc Emilie není zas tak moc známá mediální hvězda. V následující půlhodině / hodině . Jsem zjistil že ona oslovená dívka je hrozně fajn, dále jsem se setkal na půl slova s jinou dívkou která pro mě měla udělanou pánskou sukni. Tahle dívka byla taky věru milá a kultivovaná a měla uklidňující hlas, že by jí to každý psychiatr mohl závidět. No a nakonec nesmím opomenou poslední třetí osobu se kterou sem prohodil slovo ( a to já jsem toho moc ten den nenakecal ), bylo to kamarád té oslovené dívčiny z autobusu, byl to vysoký sympaťák, více o něm neprozradím.
Mno tak kde jsme to skončili ? Cesta, lidi a , aaaa otevírání Matrixu. Tak Matrix byl vytvořen aby nás mohl ovládat a proměnit v … A já se hodlal nechat ovládat hudbou. Ale ke vstupu jsem potřeboval projít přístupovou bránou ( tedy pro normálního smrtelníka dveřmi. ) . Rozhodl jsem se použít mou ústupovou taktiku ve stylu, nechá první největší vlnu ať se tam nacpe a pak později za nimi projdu já , už v řidší vlně. Inu plán tohoto typu se mi povedl jen tak napůl, protože v klubu Matrix se dávají všechny tašky a bundy do šatny ( nucený poplatek 10 Kč ) a těm šatnářům to předci jen dýl trvá než každého odbaví. Ale nakonec jsem vystál frontu jak většina z nás a našel si místo u té slečny z autobusu.
A přišla řada na předkapelu ( Trunk Show ). Za začátku to neznělo marně, nějak mi ta hudba v hlavě vyvolávala představy ze starých černobílých, béčkových, hororových filmů. Ale časem hudba až na pár skladeb upadla v monotónnost. A taky na okolí šlo vidět, že zrovna na to do Matrixu nešli. Lidé si kupovali pivo, sem tam prohodili nějaké to slovo. A u stolu kde jsem seděl já se hromadili lodičky a parníky z roztrhaných letáčků ( a taky mezi tím byla nasraná papírová labuť a vlaštovka a něco co snad mohlo něco připomínat. ) Mno a jak čas plynul , letáčků ubývalo a předkapela se už na to vykašlala. Přišla chvíle na kterou jsme všichni čekali.
Přišla naše úžasná, všemi opěvovaná a nezaměnitelná Emilie Autumn. Zaznělo intro ve kterém se představí celý Emiliin doprovod, který umí udělat na pódiu tu pravou show. Jmenovitě asi dívenka která se chovala jako malé dítě, pak drsná pirátka, jež v prvních písničkách připomínala svým pohybem pohyb mrtvých v japonských hororech. No a pak slečna s korunkou, která se zase tvářila jako "Ach já jsem tak krásná koukejte" ( zkrátka miss ), mno a pak ještě bych mohl jmenovat takovou vyzývavou slečnu ( jako by se vzhlídla v tanečnících kankánu ,ale neměla na to sukni ) poslední osoba mi vypadla nějak z kontextu a ztratila se mezi řádky. No a pak přišla Emilie v přestrojení ( myš, krysa, potkan, jiný hlodavec ? ) a začala první písnička 4 o´clock . Pak přišla písnička Opheliac ( jestli se nepletu ) a najednou nastal problém, jakýsi předpovídatelný problém, a to znalost angličtiny. Emili totiž mluvila mezi písničkami a byla zábavná , ale bohužel i já jsem jí rozuměl každé třetí slovo, takže když se mi podařil vtip seskládat dohromady bylo to bezva, když ne, tak už to bylo bezva trochu míň . Navíc jak šlo vidět na Emili ona komunikuje s publikem hrozně moc ráda. A tak to místy vyznělo nějak všechno do hlucha. Navíc diváci také nebyli zrovna moc na to se projevovat. Naštěstí se publikum asi od písničky Liar začalo zlepšovat a i trochu reagovalo. Jinak co se samotného show Emili týče, bylo úžasné. Člověk nevěděl jestli má první sledovat zpěv nebo úžasné výkony jejího dívčího týmu, který blbnul na jevišti. Protože scénky byly opravdu povedené, třeba u písničky God help me. U té písničky, tam první vkládají sušenky divákům posvátně do úst. Pak ta co hraje jako by takovou malou holku. Udělá takové jako, by říkala: Chceš ? Ale nic nebude. Pak dala sušenku do úst to myslím pak zopákla a nakonec se smála, že jí všechny drobky vylétali z úst a pak si dala další sušenku a zakuckala se a nakonec ty drobky s té sušenky kterou se zakuckala plivla po té pirátce. Ta se na ní otočila, jako co to děláš já ti dám a začali se tam jakoby prát… a to je jenom jedna scéna, sice špatně vylíčená ,ale na živo to vypadá hrozně moc vtipně. Nebo hned na začátku jedna s těch slečen mezi písničkami říkala že Prahu už viděla ,ale ještě nepolíbila žádné děvče v Praze a prý jaké děvče chce políbit ? ( Něco tak nějak, doslova si to nepomatuji ). No a hned se tam hlásili zájemci, tak opusinkovala dívky v první řadě. Později třeba udělali to, že mezi lidi hodili balónek ať si sním pinkají, a nebo když hrála Emili sólo na housle, tak dala kolovat do davu sušenky, ať si je každý vezme, protože určitě musíme být hladoví. A kupodivu opravdu kolovali sálem. Prostě zážitek naprosto úchvatný. Nechce se mi od toho odbíhat ,ale já nevím co bych k tomu ještě napsal, zkrátka bylo to fantastické. A pak byl konec ještě přišla autogramiáda, při které sem tam mohl někdo s Emilii pokecat, jako: Bylo to dobré, uvidíme vás ještě v Praze?- a tak . Ale tam už jsem jaksi nebyl, autogramy nesbírám a taky celá ta má filozofie ..
No a bylo něco po půlnoci autobusy už ujeli a jestli ne, tak jsem jim dal příležitost, protože přes Brno se mi vláčet nechtělo a další přijatelný vlak mi jel v 6 ráno … a tak jsem nasedl na tramvaj a nechal se odvážet někde za centrum Prahy. Jsem si totiž vymyslel takovou hru. Nechám ze zavést za centrum Prahy a pak budu hledat hlavní nádraží. A to zabere nějaký čas, kdy se nebudu nudit a zároveň poznám trochu noční Prahu. A co jsem cestou potkal ? Tak než jsem se dostal do centra potkal ježka v trávě a pak zajíce a pak pána s kabátem, který procházel kolem kapličky. Nebo třeba vtipně vyhlížející nápis na obchodním domu Kaufland, kde cedule hlásila "Otevřeno" , ale Kaufland měl zavřený vchody, zadělaný mříží. A když jsem se dostal do centra. tak jsem došel k pár závěrům, jako třeba, že je jedno jestli stojíte u orloje, když vlastně nevíte, kde ten orloj v Praze leží a kudy je to na Václavák. Nakonec jsem ale i Václavák našel. ( jediné místo v Praze kde to žije i večer ) Na Václaváku byli otevřené Macdonaldy 24 hodin denně a mě, jelikož jsem za celý den snědl dvě sladké tyčinky a jednu čokoládu, přišlo vhod se najíst a taky ulevit už uchozeným nohám. Tak jsem si objednal ( small ) Big Mack a kolu . No hnusnější kolu jsem v životě nepil, tam snad bylo 80% vody a 20% koly light , jinak to není možný, aspoň že ta malá houska stála za něco. Ale mějte jim to za zlé, když se na vás z naprostou ironií z papíru na tácku směje plyšová kráva a oznamuje jak je to dobré. Když jsem dojedl bylo už bylo 5 ráno a já to zabalil a šel na Hlavní nádraží a v tom parčíku před Hlavním nádražím ke mně přišel klučina, prý že jestli mám přítelkyni a jestli jsem prý jen na holky a nebo i na kluky. Tak jsem mu jako řek, že na holky a on na to že škoda. Pak ještě něco mrmlal a nakonec řek , že kdybych byl holka, že si na místě dá říct, tak sem mu řek, že kdybych byl holka, tak bych do sebe nešel. Později to dotyčný zabalil a usnul na lavičce uvnitř haly a já počkal ještě hodinku na vlak a klusal domů. S mastnými vlasy a pletí.Konec, The End, a jelikož hodně lidí to snad až sem nedočetlo, ( jsem nudnej ) tak pro ty co to zvládli, mám pár odkazů, aby věděli na čem jsem to vlastně byl.

Z Prahy Matrix 15.10. 2008


(sorry ,ale blog mi odmítá sem to dát v oknech - tak klikněte na název )


Další videa z této akce:
A v dobré kvalitě mp3 na VF a myspace:


Pokud se vám Emilie líbí nesmutněte, slíbila že se ještě někdy vrátí.
( a neb i vy můžete dopadnout jako ten chlapec co nechtěl jít dřív z koncertu, dokud neskončí i když by měl a jak se dohadoval s jiným chlapcem, že on ještě zůstane -jen tak okrajem sem si vzpomněl :-) )


X.M.

Můj malý citát

14. října 2008 v 2:41 | XMachr

Jsem si říkal, že když toho patnáctého jedu do té Prahy na tu Emilii Autumn, tak dřív tu chci dát do Občasníku ještě jeden můj citát, kdyby mě náhodou v Praze přepadli, okradli, zmlátili, zabili a znásilnili.- Tak ať to ještě stihnu… a pokud to předci jen přežiju, tak váš čeká report z koncertu… tak, či tak, na tom můžete jen získat….Sloužíš Bohu - jsi sluha.
Sloužíš lidu - jsi otrok.
Pomáháš bezbranným a nemocným - jsi Bůh.Tak pa pa za pár dní, snad ….

X.M.

Pohřeb

16. září 2008 v 22:32 | XMachr
Tak dnes sem dám jednu z mých mnoha básniček, Estrius říkal, že se mi líbí, tak proč mu neudělat radost , no tak tady je :
Mrholí - Je k večeru a neznámí lidé táhnou rakev.
Nahoru cestou na hřbitov.
Bednu s honosným nápisem na víku E.F.
(Iniciály jména ? - Vzkaz publiku ? )
A venku tak churaví , že rakev se nechce nésti.
Nosiči zarývají pěsti, do dřevěného víka.
A kolují davem zvěsti, že duše stále utíká.
( před smrtí, před životem, před láskou - jak nebožtík za živa )
Už snáší se truhla, do zmrzlé země pět-šest stop pod zemí.
A nahoře chvalozpěvy - prázdná slova - ozvěny.
Jenž ruší klidné lidské snění, jak mor, jak krve zčeření.
Však odnáší lidskou duši zpět - zpět do zapomnění.
A z nebe padá sníh, jak sladká němá poetika.
------
Je už jen ticho - do kterého vdova vzlyká.
X.M.

Pedofílie - pojednání

11. srpna 2008 v 3:55 | XMachr
"Na holčičko, pojď tu máš bonbónek . Ty si hodná holčička, já jsem tu nový farář. Pojď nechceš se vyzpovídat ? Vím o takovém hezkém místečku, hned za zakristií . Tam mám víc takových slaďoučkých bonbónků ….."
Ehm…. Tak takový pohled na pedofily převládá u většiny lidí. A jak už to tak na tom světě bývá, jedná se opět o jeden z davových omílaných omylů.
Už jenom samotné označení člověka za pedofila má svá úskalí. Pokud by jsme za pedofila považovali člověka jenž má intimní styk s osobou mladší ( v našem státě 15 let ) X let. Pokud tedy stanovíme hranici, můžeme nazvat pedofilem, v našem státě, třeba chlapce, či dívku dejme tomu 15 -16 let který / která měli styk s 14tiletým dítětem. Myslíte, že je toto dobré řešení ? Dobrá ozkoušíme řešení číslo 2. Pedofila nazveme člověka jehož věk je mnohem vyšší než věk osoby s níž má intimní styk. Ovšem i zde se objevuje jistá chyba, dejme tomu, že jeden partner má 40 let a druhý 30 let. Copak je ten 40tiletý pedofil ? A to nemluvím o případech když je už vyžilému 60tníkovy smutno a tak si pořídí 30tiletou přítelkyni .
Dobře tak první problém jsme si rozvedli, tak teď se vrhneme na další věc. Podle novějšího znění zákona už je zakázáno vlastnit pedofilní pornografii. Nejenže se jedná o omezení osobní svobody, když někdo diktuje na co se člověk smí dívat a na co ne. Je to hnusná cenzura, kterou poškodili nevinné pasivní pedofily. A vy se ptáte, co je to pasivní pedofil. Tak teda Pedofily můžeme dělit z různých pohledů. A jeden z těch pohledů je dělení pedofilů mezi Pasivní - ti kterým se líbí malé děti ,ale nikdy by žádnému neublížili a stačí jim k jejich uspokojení jen představy a v lepším případě nějaký ten pornofilm. Aktivní pedofil je opak má rád děti ,ale neumí se kontrolovat a tak začne děti zneužívat.A tedy podle starého zákona bylo povoleno vlastnit pedofilní pornografii pod podmínkou, že jí dotyčný nemůže šířit dál. A bylo zakázáno tyto pornofilmy šířit, jednalo se zejména o prodej, kdy děti byli zneužívány, nejen aktivními pedofily ,ale i bezcharakterními lidmi, kteří to dělali jen pro prachy.A taky bylo zakázáno zneužívat děti.Tento zákon však padl a nyní je trestné i samotné držení a člověk je trestán i za to, že něco viděl, něco co už je staré 10 let, něco co má stažené free z netu a tím nepodporoval tvůrce videa, prostě koukal jen na zakázaný film. Otázka je, proč vůbec tato změna zákona přišla ? Kdo si tu chce hrát na pana morálního ? A co vůbec bylo na tom tak špatného na něco koukat, když například videa zachycující skutečné vraždy a sebevraždy jsou horší a bez zákazu ?Vždyť přece lidé co se dokáží ovládat potřebují podporu a ne trest. Nezletilým na pedofilních pornech už nepomůžeme, je to věc co už se stala. .. … … Můžeme je i nadále nechat být a netrestat za jejich shlédnutí, neboť pokud za ně budeme trestat, tak utrpení těch dětí přišlo vniveč , bylo naprosto zbytečné. To jen mi jejich utrpení můžeme dát zpětný smysl. Já vím nechápete. Ale pokud by jste měli trpět. Vybrali by jste si utrpení, kterým někomu pomůžete, nebo to které je zbytečné, je jen vaše a nikomu nepomůžete. Ne pedofilní porno určitě není správné, ale když už tu je a může pomoci něho jiným pomoci. .. .. . Všechno i Pedofilní porno má své klady a zápory.
Když tak po sobě zpětně čtu mé přeskočení od věku k pornu, bylo to celkem markantní, protože jsem nezmínil ještě jednu důležitou věc. Pedofilie není úchylka. Pedofilie je orientace. Prostě někdo je na kluky, někdo na holky, někdo na steré, a někdo na děti. Navíc Pedofilie se nezískává, jak některé média tvrdí. Pedofilem se člověk rodí. Pokud se tak dotyčný nenarodí tak se jedná o pravou duševním poruchu, která je velmi nebezpečná, protože se zejména tento člověk projevuje jako aktivní pedofil, navíc většinou se sadistickými sklony.To je však v rozporu z většinou pedofilů, kteří by dítěti neublížili , a teď odkáži na pedofilní porna o pár řádek výše. Pokud někdo někdy nějaké kdysi stáhl, ( samozřejmě omylem, když se překlik a hledal 18-ti a 20leté lolitky ) ví že tyto videa neukazují jedinou známku agrese.
A co na pedofily říkají různé studie ?
Podle jedné teorie má jedna čtvrtina lidí sklony k pedofilii. A pánové nalijme si čistého vína, co jiného je záliba v koukání na mladé dívky ve školních uniformách, či sukýnkách. Všechny ty sexuální scény kdy se pornofilm odehrává v údajných školách nebo penzionátech pro dívky. Copak to není zřejmí projev náklonnosti k pedofílii ?
Podle studie z roku 1989 kdy byla s 193 dobrovolníky, vysokoškolskými studenty ,muži udělána taková anketa. Ve který 21% přiznalo sexuální přitažlivost k některým malým dětem. 9% mluvilo o sexuálních fantaziích kde se vyskytují děti a 5 % přiznalo že při těchto fantaziích masturbují. Jelikož se jednalo spíše jen o jistou anketu a uvážíme-li rok ve kterém byla dělána, je jasné že velká část se ke svým tužbám nepřiznala.
Ale Proč že se zjišťuje pedofílie u mužů. Je to prosté více bývá pedofilů mužů a jen v malém zanedbaném množství u žen, přičemž u velké části žen se jedná o získanou pedofilii, která se vyvinula z mateřské lásky. Tato pedofílie však většinou není brána jako pedofílie pravá a tak opravdových žen pedofilů je hrozně málo. A nebo taky ne. Problém je v tom, že žádná studie týkající se žen nebyla nikdy udělána, díky právě takzvanému mateřskému pudu, kdy nelze jasně určitě, co už je projev pedofílie a co ještě ne.
A co pedofilové ve světě ?
Pedofilové nemají na růžích ustláno snad nikde s výjimkou jedné jediné země . S výjimkou Japonska. Japonsko snad jako jediné má v tomhle ohledu nejlepší stanovisko. Pedofílii nepopírá a trestá jen viníky, kteří se dopustili zneužívání. Jinak co se týče pasivních pedofilů, ti si můžou oči vykoukat. Nejenže je v Japonsku oblíbené oblíkat se jako lolitka ( u žen samozřejmě ), taky vznikají různé manga pornofilmy s pedofilní tématikou Třeba celkem vtipné, dle recenze,Boku no Pico. A nakonec, aby toho nebylo málo, tak ke mně prosákli informace že v Japonsku prý mají takové speciální automaty. Něco jako automaty třeba na prezervativy. Jen s tím rozdílem, že když vložíte minci vypadnou vám použití holčičí kalhotky. ( takové malé rozptýlení pro úchylnější osazenstvo, bohužel nevím zda je tato informace pravdivá ) .
No a Závěr si udělejte sami, já už napsal toho dost. Víte co ? Vy si udělejte závěr a já se budu modlit, ať mi to tu Estrius nesmaže, jo.
X.M.

Dokument - Alex Jones - EndGame

18. června 2008 v 3:20
Konspirační teorie v praxi krásně funguje. Nevěříte, tak se na netu můžete sami přesvědčit dokument, který se opírá o historická a současná fakta. Filmový dokument od Alexe Jonese s názvem End Game je tady s českými titulky. Ať filmu věříte, či ne je na vás. Ale kolik z vás by se proti hrozbám postavilo? ( Už když se někteří nedokáží postavit ani proti zhoubným reformám v naší malé zemičce. ) Tisíce lidí tomu uvěří, řeknou si je to špatné ,ale co zmůže jeden člověk nad světovými korporacemi ? A ty tisíce se s pocitem méněcennosti zase rozejdou. Vím že pod mou klidnou skořápkou dřímá anarchista, ale přesto vám nechci nutit uvěřit tomuto dokumentu. Odkazuji na něj z toho důvodu, aby jste se nad tím filmem zamyslely a udělali si svůj názor.
( Tak odkaz dole )
X.M.

Jak to bylo s Emo subkulturou

23. května 2008 v 2:38 | XMachr
Přemýšlel jsem, že zase písnu něco do občasníku. První jsem chtěn napsat něco o Bohu ehm, ale pak mě předci jen vyhecovala zase nějaká videa na streamu a já si řek, že je na čase zveřejnit kus mého starého článku o tom, co je to Emo a dál šířit osvětu mezi nevědomou mládeží, jejíž jediný zdroj získávání informací pochází asi z časopisu Bravo a podobných plátků.
( Část článku jsem vynechal. Úvod z pár kecy a konec zabývající se původem emo módy. Tak jen ten základ a to hlavní. A to je hudba. )
Emo je hudební subkultura. Všímáte? HUDEBNÍ . Tato subkultura se vyvíjela po klinické smrti prapůvodního Punku, dobře po jistém komatu, přece Punk not Death. V té době hudebníci zjistili, že nadávat na to jak jde svět do háje je předci jen málo a tak vznikla odnož Post punk. Mezi post punkové skupiny můžeme řadit Joy Division. A STOP , řeknete si. Joy Division ale není Emo, ti patří do gothic subkultury, tak co tu dělají. Odpověď je jednoduchá Post punk se liší od normálního punku tím, že místo nadávání na stát, do textů dali interpreti své niterné pocity. Takže, kde patří post punk do gothic nebo do ema. Odpověď je jednoduchá. Do post punku ( a post punk patří ke gothic ). Tyto dvě subkultury mají některé kořeny stejné. Ale jak šel čas, tak stejně jak když roste strom a kmen se dělí na jednotlivé větve, tak i zde to bylo stejné. Zkrátka dvě větve na jednom stromně. Takže zatím co gothic subkultura se nějak zaškatulkovala a lidi v ní se už odmítali dál vyvíjet a měnit, přijali kořeny post punku za svou páteř, ke které přibili ještě ostatní styly, které už s emem nemají nic společného. Emo zatím šlo svou cestičkou, kterou zásadně ovlivnil hardcore punk ze kterého se vyvinulo dnešní emocore a nebo třeba screamo. Když jsem tu zmínil hardcore a post punk, tak ještě posledního ze svaté trojce tvořící kořeny této subkultury jsem opomněl Indie Rock, jak ale ovlivnil emo scénu už radši posuzovat nebudu, jeho nadměrná uhlazenost okupuje MTV dodnes ( ovšem pod kolonkou ema . )
Jmenovat tu různé emo kapely nehodlá, zaprvé v nich nemám tak velký přehled, protože nejsem emař a s toho vyplívá zadruhé, že toto přísluší emařům.
Ale každopádně chci poukázat na to že věty stylu. "Nikdo neví jak doopravdy emo vzniklo." Nebo: "Emo je každá hudba ve které jsou emoce, pro mou babičku je emo dechovka." To jsou hlouposti. Dechovka nevychází z Punku, tak už to je jeden z důvodů, proč to nemůže být emo.
Samotný výraz Emo vznik nejspíš se způsobu zpěvu, který se pohyboval někde mezi zpěvem, řevem, který mohl přecházet ve vzlyky ( ty vzlyky berte trochu s rezervou ). Takže asi tak .
Tak to je asi vše co jsem chtěl sdělit, tak zatím s Pánem a Aaaaamen.
Zdraví X.M.
 
 

Reklama