Únor 2009

The.Switch

26. února 2009 v 11:58 | Estrius |  Nástěnka
Kdo vyrazí na koncert zejtra do plzně????

Ahoj...

23. února 2009 v 11:45 | Estrius |  Nástěnka
Takpodlouhýdobě se zase hlásim.Jarníprázdniny jsem prožil celkem v pohodě,byljsem s tátou v praze na stavbě,takže pracovně.Jen ve škole tode nějakz kopce. Rozhodjsemse,že nepudu na maturáka zdá se, žemě třída ukamenuje.Samozřejměne kvůlimě,viděj ve mě jen ranec peněz cojim budou chybět a tomě ze všeho sere asi nejvíc. takjsem spolikal pár neurolů, ale ještě jich pár dam. Jánevim,ale ty lidimě fakt deptaj...ach jo... covy?Jakto šlape?

Předprogramováni pro život

12. února 2009 v 3:00 | XMachr |  Občasník
Už jste se někdy zamysleli nad správnosti vašeho uvažování a vašich myšlenek a postojů ? Jistě že přemýšlíte o všem, zda je správné nebo nikoli, přemýšlíte o svých postojích, aby jste je mohli obhajovat. Ale co když už vaše myšleny někdo předtím vymyslel ? Nestává se vám někdy, že chcete udělat něco co jste vymysleli a pak zjistíte, že někdo měl stejný nápad jako vy ? A k těm postojům, jsou opravdu správné nebo jsou předem nadiktované ?

Problém obhájit své svobodné myšlení je v tom ,že člověk je ovlivňován svým okolím odmala, až do smrti a je tolik názorů už předem vymyšlených někým jiným a jak určit ten správný ? Kdo má pravdu ? Společnost ? Strejda od vedle? Bůh ? Ale pokud přistoupíme bez výhrad na něčí výklad správnosti, vlastně tak ukazuje neschopnost vlastní vůle (neschopnost vlastního uvažování), protože mi nic nevymysleli, my se jen dali na něčí stranu.

Dobře začnu od začátku. Člověk je ovlivňován svým okolím už od chvíle, kdy se narodí, nejdříve rodinou. Která mu říká co je dobré a co je špatné. Sem tam rodiče použijí nějakou lež jako : Dárky nosí Ježíšek. Nebo ten kapřík co nám plaval ve vaně uplaval. Už dítěti nikdo neřekne. Že ten hezký kapřík, živý tvor a možná oblíbené zvířátko v dětské knížce, bylo zabito ranou do hlavy, pak vykucháno, střeva byla vyhozena, stejně jako uříznutá hlava a teď ho děťátko bude mít k štědrovečerní večeři, kde se všichni na sebe smějí jaké je to krásné.
Jak by asi reagovalo dítě, kdyby mu byla pravda sdělena hned a ne postupně ? Mimochodem nerážíme na první druh ovlivňování člověka. Tento systém funguje ve všech údajných demokratických zemích na ovlivňování jejich občanů. Kde o to, že když se člověku děje něco postupně, tak si ani neuvědomí, že je ovlivňován, protože postupně si zvyká. Přímá pravda je forma kterou se špatně ovlivňuje člověk, protože když je všechno hned na rovinu a dojde k příliš velké změně, člověk to začne vnímat a může dojít k protestu. Postupné zvykání je sice zdlouhavější a však z mnohem jistějším cílem.

Později jak člověk roste začnou se jisté věci a jisté údajné pravdy objevovat i jinde ve společnosti. Dítě totiž začne chodit do školky a školy a tam zjistí že to co se doma dozvědělo tak se dozvídá i tady a když to tedy říkají všichni, tak to musí být pravda. Třeba už domácí pochopení že holčičky nosí sukýnky a ženy se malují je hodně vtipné , což snad začíná dnešní společnost trochu chápat. Že existují i muži co se líčí a nosí pánské sukně. I když se dítě dozví od tatínka, že jsou to buzíci,uchyláci a tak dále. Ale co společnost dones nepochopila je, že je úplně jedno co má člověk za oblečení a stále dbá na tom, aby na společenské akce byli nošeny košile a obleky. A že muž nemůže nosit ženské šaty. Proč by ale nemohl ? Copak se člověk zásadně změní ? Ne, člověk zůstane stejný, vždyť je jedno co za kusy textilu na něm visí a halí tělo. Ale to už je prostě vliv celé společnost i kdyby společnost někdy neměla pravdu a jedinec ji měl, tak ho označí bláznem a začnou se mu smát. Začnou mu ubližovat, začnou omezovat jeho svobodu. Ano je to xenofobie. Xenofobie mající kořeny v době kamenné kdy lidé, aby přežili museli utvořit nějakou společnost, aby se ubránili nepřízni osudu. Slabí a ti trochu jiní byli vyloučeni s tlupy, aby ostatní nebrzdili. Xenofobie je strach z něčeho, co je jiné než vy sami. Jenže dnes už lidé mohli dávno vyspět. A měli se dávno přestat řídit kolektivní pravdou, ale měli by se řídit svým rozumem.

Prostě už sem to načal, člověk je už postupem času jen omílám a omílán společností, která mu potvrzuje co mu bylo předloženo, jako dobré a špatné se špetkou xenofobie k těm, kteří se tím neřídí. A co když se objeví člověk, který se zamyslí a řekne si : "To co jsem žil celou tu dobu. To byla všechno lež. Co když zapojí mozek bude individuální. Co když se dostanu na druhou stranu zrcadla, kde je svět méně pokroucený ?" …Pak ho čeká ona šikana okolí. A člověk má pak dvě cesty buď se podat a zapadnout zpátky a nebo vytrvat a snášet trýzeň lidu.

Nejvhodnější doma na to vymanit se z běžného vnímání společnosti je pubertální věk, v období vzdoru kdy je člověk nejodhodlanější něco změnit. Dnes jde však o redukovaný vzdor. Díky časopisům pro mladé je už to jen výsměch opravdovému vzdoru. Neb časopisy nabízejí oněm ročníků nějaký styl do kterého se zařadit.( A tak je to jako hledat koje prasatům. ) Buď in, buď originální, buď výjimečný, ukaž své pravé já… ale pod všemi těmi slovy se skrývá nějaká kolonka, která ukazuje člověku jak se chovat. Třeba příkladem budiž nadšené Bravo Emo dětičky. Média jim poskytli tuto možnost, proti společnosti je to dostatečná rebelie, díky vlně odporu a však jejich existenci nic neřeší, uzamknou se do svého světa, který jim nalinkovali media a žijí si tak dokud nevyspějí a nezařadí se zpátky. Tyto časopisy a media totiž slouží jen k tomu, aby vzdor vyšuměl do prázdna, na jinou stranu a nenapáchal žádnou škodu. A přeci stále jsou tu lidé co i po tom všem i po tom období se nestačili zařadit do společnosti a odmítají to. Patří jim hol. Oni totiž pochopili co je to myslet. I přes šikanu okolí a nebo stud se svému konání.

Jo stud ( ten jsem zapomněl zmínit) je další zbraň v rukou společnosti, ti co se totiž neřídí pravidly společnosti ti by se za sebe měli stydět. A ten stud vzniklý tím, že se společnost od dotyčných odvrací a opovrhuje jimi. Člověk osiří a začne přemýšlet jestli to co dělá je správné a začne o tom pochybovat. Vezměte si třeba když jde člověk jinak oblečený jež jiný lidé ( hm zase na to narážím, ale to je díky lidské povrchnosti ) a všichni se na něj koukají a smějí atd. To vněm chtějí probudit stud. A ukázat mu že dělá něco špatně. A jsme zase u toho, kolektiv má údajně pravdu. Hodně lidí to pak podruhé se takhle projevit určitě odradí.

Ostudu bych mohl mluvit dlouho. Třeba o vynuceného studu a odporu k vlastnímu tělu, které je nutné halit. A kdo si řekne, že se nemá za co stydě a vyjde ven nahý v parném létě, protože proč být oblečený a potit se? … Tak ho zavřou za exhibicionismus, za veřejné pohoršení a tak dále. I když je to zdala nelogické a potvrzující pravidlo, že otevřenost s možností neskrývat tabu ,ale postavit lidi k tomu čelem, je zkrátka trestuhodný čin.

(Teda aspoň tělo nemůže být nikdy svobodné, neb mu to už samotné práva státu zakazují.)

No ale když si člověk vším projde a vše přežije, může mluvit o svobodné mysli? Když už od mládí, které bylo plné polopravd, které získal od lidí patřící do této ovlivněné společnosti. Může mluvit o pravosti svých postojů, když už od mládí stavěl vše na špatných základech? Na základech tak vrytých pod kůži, že se jich už nezbaví. A základy nelze změnit, neb by první museli být odstraněny. A pokud jsou odstraněny, tak se vše zhroutí jako domeček z karet.

A nebo si opravdu myslíte, že jste v myšlení tak jedineční a neovlivnění ? Že máte svůj směr a že to nejsou kombinace už předem vymyšlených "pravd" ? Opravdu se umíte oprostit od dělní věcí na dobré a špatné ? Opravdu jste schopni samostatně bez předsudků myslet?

X.M.

Jsme to, co jíme.

10. února 2009 v 10:41 | Estrius |  Myšlenky
většina z nás jsme zvířata.
Vegetariáni jsou zelenina.
Ty, kterejch jsou opravdu lidi je fakt málo... :D

Bullet for my Valentine - Curses

7. února 2009 v 18:11 | Estrius
Pain

7. února 2009 v 17:50 | Estrius |  Youtube

The 69 Eyes - Gothic Girl

7. února 2009 v 17:36 | Estrius